گارانتی کیفیت محصولات شادلین

از آنجا که رضایت مشتریان عزیز در اولویت اول شادلین قرار دارد،فروشگاه اینترنتی شادلین برای اولین بار در بین تمام فروشگاه های اینترنتی گارانتی کیفیت محصولات را به خدمات خود اضافه کرده است تا مشتریان محترم شادلین با خیال راحت خرید خود را انجام دهند.


ما همواره در تلاش هستیم تا بهترین محصولات مراقبت پوست ، مو و زیبایی را در اختیار شما قرار دهیم ، و شادلین در تلاش است که تمام محصولات از نظر کیفیت در حد بالایی باشند و محصولات بی کیفیت جایی در این فروشگاه نخواهند داشت.
از آنجا که امکان تست تمام محصولات وجود ندارد، اگر شما پس از خرید محصول از کیفیت محصول ناراضی باشید به راحتی میتوانید از گارانتی کیفیت شادلین استفاده کنید.

شما عزیزان پس از رسیدن سفارش بدستتان تا 24 ساعت میتوانید ، در صورت ناراضی بودن از کیفیت محصول موضوع را با پشتیبانی شادلین مطرح و با هماهنگی محصول را مرجوع کنید.
هنگام مرجوع کالا بایستی تمام اقلامی که همراه کالا دریافت کرده اید را بصورت پلمپ برگردانید.
اگر سفارش خود را از طریق پیک شادلین دریافت کرده اید برای برگشت محصول با هماهنگی ، پیک شادلین به آدرس شما برای دریافت محصول خواهد آمد.
اگر سفارش خود را از طریق پست دریافت کرده اید بایستی سفارش خود را بصورت کامل و بسته بندی شده به شادلین ارسال ارسال کنید.
محصول مرجوعی شما توسط کارشناسان شادلین بررسی و درصورت صحت مشکل محصول برای شما تعویض و یا هزینه محصول + هزینه پستی برگشت به شما عودت خواهد شد.

سوالات متداول

به دلیل مقررات بهداشت امکان انصراف از خرید و بازگشت کالا به دلایل سلیقه ای وجود ندارد. کالا تنها در صورتی به دلیل عدم تطابق با سلیقه مشتری و انصراف از خرید پس گرفته می شود که پلمپ داشته باشد و این پلمپ باز نشده باشد (کالا های فاقد پکیجینگ امکان برگشت ندارند)  و موضوع بایستی حداکثر تا 24 ساعت گزارش شده باشد.هزینه بازگشت کالا به دلیل انصراف از خرید به عهده مشتری می‌باشد. توجه کنید در صورتی که با انصراف از خرید و بازگرداندن کالا، شرط اولیه ارسال رایگان نقض شود، هزینه ارسال از مبلغ محصول کسر شده و مابقی برای شما واریز می‌شود.

در صورت تایید مشکل محصول توسط کارشناسان ، اگر برای برگشت محصول از پیک شادلین استفاده کرده باشید هزینه ای نخواهد داشت و اگر از طریق پست اقدام کرده اید ، در صورت امکان محصول را بصورت پس کرایه ارسال کنید در غیر این صورت تصویر رسید ارسالی پست را برای پشتیبانی ارسال کنید تا هزینه پستی + هزینه محصول برگشت داده شود.

اگر مشکل محصول توسط کارشناسان تایید نشود ، محصول به شما عودت میشود و هزینه پستی رفت و برگشت محصول بعهده مشتری میاشد.